Průmyslové nátěry na dřevo

Rhenocoll je jedním z průkopníků nátěrů a systémů na bázi vody pro dřevěná okna a dveře, jakož i dřevěné domy a komponenty vyrobené ze dřeva.

 

Dodáváme produkty pro průmyslové i manuální zpracování, garantujeme nákladovou efektivitu ve vaší výrobě.

 

Nabízíme velké množství transparentních odstínů, stejně jako širokou škálu neprůsvitných krycích nátěrů poskytující nepřeberné možnosti designu.

Rhenocryl TL 30 - Impregnace

  Technický list

Patří do skupiny produktů Rhenocoll Aqua-Klassik.

Vodou ředitelná, bezbarvá, bez zápachu, s velmi dobrým hloubkovým účinkem. Pro dřevo ve vnějším prostředí, balkony, obklady fasád, pergoly, stavební prvky, okna a dveře. Působí egalizačně pro následnou povrchovou úpravu, snižuje riziko tvorby fleků z důvodu různé savosti dřeva. Chrání proti dřevokazným houbám, plísním, zmodrání a škůdcům. Preventivní chemická ochrana dle EN 152.1 (proti zmodrání) a EN 113 (proti plísním a houbám). Obsahuje fungicidy.

Barevné odstíny: Bezbarvý

Spotřeba: 120 – 160 ml/m2 (množství pro účinnost).

Balení: 750 ml, 5 l, 25 l, 150 l

Art.-Nr.: 3205
Barevné odstíny: Bezbarvý

Vlastnosti
● Impregnace
● Bezbarvý
● Vodou ředitelný
● Výbava dle EN 152.1 (zmodrání), EN 113 (plísně/houby)

Rhenocryl TL 45 High Solid

  Technický list

Patří do skupiny produktů Rhenocoll Aqua-Klassik Industrieprodukt.

Základ a impregnace v jednom, vodou ředitelná krystalová lazura, který má velmi jemnou strukturu pojiv, která pronikají hluboko do vláken dřeva. Pro dřevo ve vnějším prostředí – balkony, obklady fasád, stavební prvky. Tenkovrstvá lazura reguluje vlhkost ve dřevě, vysoká ochrana proti UV záření, šetrná k životnímu prostředí, je bez zápachu. Preventivní chemická ochrana dle
EN 152.1 (proti zmodrání) a EN 113 (proti plísním a houbám). Obsahuje fungicidy.

Barevné odstíny: Bezbarvý, odstíny dřevin

Spotřeba: cca 120 – 160 ml/m2 (množství pro účinnost.

Balení: 750 ml, 5 l, 25 l, 150 l

Art.-Nr.: 3280
Barevné odstíny: Světle hnědý, světlá borovice, medová borovice, světlý dub, týk, kaštan, palisandr, ořech, smrk, mahagon, jedlová zeleň, ebenové dřevo, bílý

Vlastnosti
● Základ a impregnace
● Odstíny přírodních dřevin a pestré odstíny
● Lazurovací
● Vodou ředitelný
● Výbava dle EN 152.1 (zmodrání) a EN 113 (plísně/houby)

Rhenocryl FK 47 High Solid

  Technický list

Mezivrstva pro přesné stavební dílce, jako jsou okna a dveře, na bázi polymerů, vodou ředitelný, vytváří vrstvu a plní póry. Doporučen k použití i jako konečná vrstva pro tzv. nepřesné stavební dílce vystavené působení povětrnosti, jako jsou balkony, obklady fasád, podbití, pergoly. Neloupe se – umožňuje regulaci vlhkosti ve dřevě. Má vysokou ochranu proti UV záření díky pigmentaci. Šetří životní prostředí. Bez zápachu. Redukuje kolísání vlhkosti ve dřevě – prevence vzniku prasklin. Má egalizační účinky.

Barevné odstíny: Bezbarvý, lazurovací odstíny přírodních dřevin.

Spotřeba: cca 100 ml/m2 (na jeden nátěr nebo nástřik).

Balení: 5 l, 25 l, 150 l

Art.-Nr.: A 3215
Barevné odstíny: Světle hnědý, světlá borovice, medová borovice, světlý dub, týk, kaštan, palisandr, ořech, smrk, mahagon, jedlová zeleň, ebenové dřevo, bílý

Vlastnosti
● Dobrá ochrana proti UV záření
● Dobře brousitelný
● Šetří životní prostředí
● Vodou ředitelný

Rhenocoll Decks 1.1.

  Technický list

Tenkovrstvá vodou ředitelná lazura a impregnace v jednom. Bez chemické ochrany, pro dřeva ve vnějším prostředí bez kontaktu se zemí, pro podlahy ze dřeva a obklady ve vnějším prostředí, balkóny a terasy. Zejména vhodný pro tvrdé dřeviny. Dobře penetruje do dřeva, a to i díky pomalejšímu schnutí. Vysoká ochrana proti UV záření. Při styku s kůží neuvolňuje cizorodé látky, bez zápachu. Zvýrazňuje strukturu dřeva, nechá dřevo dýchat. Při dvou nátěrech poskytuje dostatečnou ochranu povrchu. Vhodný i pro následnou povrchovou úpravu tlakově impregnovaného dřeva. V mnohých odstínech přírodních dřevin nebo bezbarvá.

Rhenocoll Lignocoat N 1.0

  Technický list

Středovrstvá vodou ředitelná lazura. Mezivrstva a konečná vrstva pro dřevo ve vnějším prostředí, zahradní domy, odřevění, balkony, obklady fasád, zahradní nábytek. Dřevo dobře nasytí a reguluje vlhkost dřeva a praskání z důvodu výkyvů vlhkosti. Výborná odolnost vůči působení povětrnosti. Dlouhodobá ochrana proti vlhkosti, působí egalizačně, je bez zápachu, šetří životní prostředí. Hodí se také velmi dobře, jako renovační nátěr. Ve vnitřním prostředí použitelná i bez základního nátěru. Dobré slévání povrchu možno natírat více vrstev. V mnohých odstínech přírodních dřevin nebo bezbarvá.

Rhenodecor Nova

  Technický list

Patří do skupiny produktů Rhenocoll Lösemittel-Klassik.

Slabovrstvá rozpouštědlová lazura pro barevnou povrchovou úpravu dřeva. Pro dřevo ve vnějším prostředí, pro staticky nenamáhaná dřeva bez styku se zemí. Ne pro dřeva v přímém kontaktu s potravinami nebo krmivy. Vysoce kvalitní lazura, jemné vůně, rychlé schnutí. Odolný vůči působení povětrnosti, vysoká ochrana vůči UV záření díky pigmentaci. Neobsahuje žádné biocidní látky. Intervaly renovace až 5 let.

Výbava: Preventivní chemická ochrana dřeva dle EN 152.1 (zmodrání) a EN 113 (houby a plísně). Neobsahuje PCP, Lindan, ani sloučeniny stříbra. Účinná látka: Propiconazol, Permethrin.

Barevné odstíny: Bezbarvý a transparentní odstíny dřevin, odstíny na přání.

Spotřeba: 120 – 160 ml/m2 (potřebné množství pro účinnost).

Balení: 750 ml, 2,5 l, 5 l, 30 l

Art.-Nr.: 3030
Barevné odstíny: Bezbarvý, světle hnědý, světlá borovice, medová borovice, světlý dub, týk, kaštan, mahagon, ořech, palisandr, jedlová zeleň, stříbro-šedý, bílý, ebenové dřevo

Vlastnosti
● Ochranná lazura na dřevo
● Rozpouštědlový
● Odstíny dřevin
● Jemná vůně
● Odolný vůči povětrnosti
● Jen pro vnější prostředí
● Dobré schnutí
● Výbava dle EN 152.1 (proti zmodrání), EN 113 (proti houbám a plísním)

Rhenodecor Semi Trans

  Technický list

Patří do skupiny produktů Rhenocoll Lösemittel-Klassik.

Středněvrstvá lazura, na rozpouštědlové bázi. Pro barevnou povrchovou úpravu dřeva ve vnitřním a vnějším prostředí – bez kontaktu se zemí. Vysoce kvalitní lazura na dřevo se semitransparentními látkami, které pomáhají větší stabilitě zejména na povětrnosti. Testován dle DIN 53160. Zvýrazní kresbu dřeva, nechá dřevo dýchat, neobsahuje biocidní látky. Díky vysokému obsahu sušiny poskytuje Semi Trans dlouhodobou ochranu a vysokou životnost až na hranici 8 let. Má dobré penetrační vlastnosti díky dlouhé době schnutí. Jemná vůně. Extrémně odolný vůči působení povětrnosti, má vysokou ochranu proti UV záření díky pigmentaci.

Barevné odstíny: transparentní odstíny dřevin.

Spotřeba: 100 – 200 ml/m2 na jeden nátěr dle savosti dřeva.

Balení: 750 ml, 2,5 l, 30 l

Art.-Nr.: 3110
Barevné odstíny: Bezbarvý, světle hnědý, světlá borovice, medová borovice, světlý dub, týk, kaštan, mahagon, ořech, palisandr, jedlová zeleň, stříbro-šedý, bílý, ebenové dřevo

Vlastnosti
● Lazura na dřevo High Solid
● Rozpouštědlový
● Odstíny dřevin
● Extrémně odolný vůči povětrnosti
● Vysoká ochrana proti UV záření
● Jemná vůně
● Bez biocidů
● Velmi dlouhé renovační intervaly

Rhenodecor Semi Trans TIX

  Technický list

Středovrstvá rozpouštědlová lazura k širokému použití, husté konzistence, neodkapává, vhodná i pro natírání nad hlavou. Neobsahuje žádné biocidní látky. Ochrana proti vlhkosti a UV. Testováno dle DIN 53160. Intervaly renovace až 8 let.

V mnohých odstínech přírodních dřevin nebo bezbarvá.

Rhenocryl 38 S, Combi Perfekt

Patří do skupiny produktů Rhenocoll Aqua-Klassik

Základní i vrchní nátěr s izolačními účinky, vodou ředitelný. Pro dřeva ve vnitřním i vnějším prostředí. I pro dřeva s vysokým obsahem vnitřních látek, zabraňuje jejich vyvěrání a tvorbě zabarvení, vytváří izolační účinek, pokud je natírán neředěný. Pro obklady fasád, podbití, stavební prvky, okna a dveře, zahradní nábytek. Nasytí dřevo a redukuje kolísání vlhkosti, zpomalí nabírání a ztrátu vlhkosti a působí tak preventivně proti tvorbě prasklin. Díky vysoké pigmentaci poskytuje velmi dobrou ochranu proti UV záření, šetří životní prostředí, je bez zápachu. Rychleschnoucí. Díky vysokému obsahu sušiny se velmi dobře brousí.

Spotřeba: 100 – 200 ml/m2 na jeden nátěr neředěný.

Balení: 5 l, 20 l

Vyžádejte si technický list prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na našem e-mailu aom@aom.cz.

Art.-Nr.: 3338
Barevný odstín: Bílý, krycí

Vlastnosti
● Základní i vrchní nátěr
● Vodou ředitelný
● Izolační účinek
● Bílý
● Prevence proti tvorbě prasklin
● Velmi vysoká UV-ochrana

Rhenocoll Deckfarbe 94

  Technický list

Krycí mezivrstva a konečná vrstva, vodou ředitelná, na dřevo a minerální podklady, pro vnitřní i vnější prostředí. Dřevěné domy, trámy, obklady ze dřeva – pokud jsou splněny zásady konstrukční ochrany dřeva (voda musí odtékat), balkony, obklady fasád, stavební prvky, zdivo, omítka, beton, vláknité desky, kámen, keramika, garážová vrata. Odpuzuje vodu, otevřený pro difuzi, trvalá ochrana proti vlhkosti. Výborně odolný vůči působení povětrnosti. Šetří životní prostředí, bez zápachu, rychleschnoucí. Přilne na mnoha podkladech, elastický, překlene praskliny. Velmi dobře krycí v 1- 2 nátěrech. Atestován dle DIN 53160, speichel- und schweißecht. odolný vůči povětrnosti dle VOB, část C, DIN 18363. Ve vnitřním prostředí možno aplikovat bez základu.

Barevné odstíny: Bílý a krycí pestré barvy, odstíny na přání dle RAL

Spotřeba: 150 – 300 ml/m2 v závislosti na savosti podkladu

Balení: 1 l, 2,5 l, 5 l, 20 l

Art.-Nr.: A 6105 (bílá)
Art.-Nr.: A 6106 (barevné odstíny RAL)
Art.-Nr.: A 6107 (báze pro míchání A)
Art.-Nr.: A 6109 (báze pro míchání C)

Vlastnosti
● Krycí barva na všechny podklady
● Vodou ředitelný
● Pestré barevné odstíny
● Extrémně odolný vůči povětrnosti
● Nejvyšší UV ochrana
● Testovaná dle DIN 53160 a DIN 18363
● Velmi dlouhé renovační intervaly

Rhenodecor Holzöl

  Technický list

Olej na rozpouštědlové bázi s dekorativním účinkem. Ochrana a péče o terasy a dřevo v zahradě, odpuzuje vodu, umožňuje dýchání dřeva, zvýrazňuje strukturu dřeva.

Bezbarvý a v mnoha dalších odstínech přírodních dřevin.

Rhenocoll Karnauba Öl

  Technický list

Olej na dřevo na bázi přírodního vosku, vodou ředitelný, šetří životní prostředí, pro dřeva ve vnitřním prostředí, dřevěné domy, konstrukce, balkony, dřevěné obklady, stavební prvky, pokojové dveře, nábytek, dětské hračky, parkety a schody. Příjemné vůně, po proschnutí bez vůně, vytváří sametově hebké povrchy při velmi tenkém filmu. Chrání před vlhkostí. Vytváří povrchy velmi odolné vůči oděru a otěru.

Barevné odstíny: Bezbarvý a transparentní barevné odstíny.

Spotřeba: cca 40 – 100 ml/m2 při jednom nátěru, 80 – 100 ml/m² při aplikaci stříkáním.

Balení: 750 ml, 2,5 l, 20 l, 150 l

Art.-Nr.: A 6025 (Bezbarvé a transparentní barevné odstíny na dřevo ze vzorníku: Design Collection 8 – lazura na dřevo).

Vlastnosti
● Nábytek a schody
● Směs vosku a oleje
● Vodou ředitelný
● Šetří životní prostředí
● Snese vysokou zátěž

Rhenocoll Decorwachs Karnauba

  Technický list

Prostředek k zušlechtění povrchu dřeva na bázi přírodního vosku, bezbarvý, příjemné vůně, po proschnutí bez vůně, vytváří sametově hebké povrchy. Chrání před vlhkostí. Pro dřeva ve vnitřním prostředí, dřevěné domy, konstrukce, balkony, dřevěné obklady, stavební prvky, pokojové dveře, nábytek, dětské hračky, parkety a schody. Také pro místnosti se zvýšenou vlhkostí. Testováno dle DIN 53160 – vhodný i pro dětské hračky.

Barevné odstíny: Bezbarvý a transparentní barevné odstíny. Na přání možno v nastavení mat.

Spotřeba: cca 100 ml/m² při jednom nátěru, 100 – 200 ml/m² při aplikaci stříkáním, doporučeny 3 nátěry.

Balení: 750 ml, 2,5 l, 20 l, 150 l

Art.-Nr.: 3610
Stupeň lesku: hedvábně matný
Barevné odstíny: Bezbarvý, bílý, javor, šedá patina, zlatý týk, světlý dub, kaštan, ořech, stříbro šedý, holubí modř, ebenové dřevo

Vlastnosti
● Na nábytek a schody
● Lazura na bázi přírodního vosku
● Vodou ředitelný
● Šetří životní prostředí
● DIN 53160 speichel- und schweißecht